strava,hubnutí,obezita,jídelníček

Jak začít

Vítám vás u mého blogu, budu zde psát mé vlastní zkušenosti, zkušenosti mých přátel, nejsem žádný pisálek, ale budu se snažit psát stručně a jasně.

Takže v úvodu, KAŽDÝ musí začít podle sebe, nejdůležitější je si přiznat jsem tlustý, nemůžu vyjít schody, zadýchávám se atd.. Dát si cíl, ne však krátkodobý, s tím jsem začínal několikrát, nikdy mi to nevydrželo déle jak měsíc. Dlouhodobý cíl je …za rok, udělám…., uběhnu xxx…. , budu vypadat…, atd. atd. Každý je jiný, každý bude mít jiný cíl. Dát si motivaci, to je to co každý potřebuje. Tak tedy začněme.

Máme motivaci. A co teď? Chce to pomalý start, žádné trápení. Pokud nesportujete, jíte nezdravě, je to ukázkový případ a taky podle mě nejlehčí pro přeměnu. Kuřáci to mají obtížnější, avšak nic nepřekonatelného se zdravým pohybem se dá překousnout i tohle.

Začneme tedy jídlem. Důležité je dodržovat svůj jídelníček, NIKDO, vážně nikdo Vám nemůže nadiktovat jídelníček, který z ničeho nic budete dodržovat. Nejde ze dne na den změnit stravu. Takhle se na to brzy vykašlete. Jezte dál co Vás baví, jen tomu pro začátek trošku uberte, a držte si mezi jídly pravidelný rozestup. Nepřejídejte se. Chuť je, avšak chuť zhubnout je také.

Co jsou sacharidy,bílkoviny apod. tomu se budeme věnovat později. Kdy je máme jíst taky později, prozatím to nepotřebujete. Tyhle teorie do Vás nasype výživový poradce. Naučí Vás jíst zrní….nejste přece vrabec. Začněte pomalu.

Pokračujeme pohybem. Pro začátek opět stačí se trošku hýbat. Seděli jste celé dny jen na prdeli a nehýbali jste se? Začněte… Večer si vyjděte na procházku, pokud se stydíte, nebojte se, nikdo si Vás nebude všímat. Pokud nejste zvyklí, neběhejte hned, tohle chce vážně motivaci, jinak tak jak jste brzy začali, brzy skončíte.

Tedy tohle byly rady pro první článek. V dalších článcích postoupíme k dalším správným krokům. Tak, abyjste se na to nevykašlali.

Nezapomeňte všeho s mírou…dlouhodobý cíl. A vždycky to půjde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *